Msze Święte

Niedzielę i Święta:

  • o godz. 8:00
  • o godz. 10:00
  • o godz. 11:30 (z udziałem dzieci)
  • o godz. 13:00
  • o godz. 17:30
  • o godz. 19:00
  • W dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 19.00

    W trakcie trwania kolędy Msze święte odprawiane są w  o godz. 7.00 i 17.30

    W pierwsze piątki miesiąca Msze święte o godz.  7.00, 15.00, 17.00 i 19.00.

    Uwaga! W wakacje w pierwsze piątki nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

    Spowiedź

     

    Spowiedź

    W dni powszednie pół godziny przed mszą świętą :

     

  • rano od godz. 6.30 do godz. 6.55
  • wieczorem od 18.30 do 18.55
  •  

    pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.30 do ostatniej mszy świętej

     

    I Komunie 2015

    od 23 do 28 lutego 2015 przymiarka sukienek komunijnych na ul. Kopernika 13

    należy umówić się telefonicznie na konkretną godzinę pod tel. 501-489-566

    Dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej

    w niedzielę 3 maja 2015r o godz. 9.30 - 1 grupa

    w niedzielę 10 maja 2015r o godz. 9.30 - 2 grupa

    w niedzielę 17 maja 2015r o godz. 9.30 - 3 grupa


    24 maja - o godz. 10.00 Msza Święta rocznicowa dla dzieci z klas IV

    24 maja - o godz. 13.00 Msza Święta odpustowa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży


    Plan koledy 2015

    Wizyta duszpasterska

    Od stycznia do marca trwać będzie  w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. PLAN KOLĘDY

    Wieczorne msze święte od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17.30.

    Księża będą odwiedzać parafian :
    - od godz. 15.30 w domkach jednorodzinnych
    - od godz. 18.00 w budynkach wielorodzinnych
    - od godz. 10.00 w soboty.

     

    Droga krzyżowa

     

    W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek

    nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

    odprawiane jest w kaplicy

    o godzinie 9.00 i 17.00* oraz około godziny  20.00 (po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godzinie 19.00)

    * w pierwszy piątek miesiąca droga krzyżowa o godz 18:00 po Mszy świętej o godzinie 17.00


     


     

    W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek

    nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

    odprawiane jest w kaplicy

    o godzinie 9.00 i 17.00* oraz około godziny  20.00 (po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godzinie 19.00)

    * w pierwszy piątek miesiąca droga krzyżowa o godz 18:00 po Mszy świętej o godzinie 17.00


     


     
    PDF Drukuj Email

    PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

    w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

    Przygotowanie miejsca spotkania rodziny z księdzem obejmuje:
    Stół nakryty białym obrusem. Na stole Pismo święte, talerzyk z wodą święconą i kropidło.
    Krzyżyk i dwie świece - zapalane na czas spotkania modlitewnego.

    Proboszcz ks. Sylwester Ciesielski ks. Rafał Goliński ks. Krzysztof Wieczorek ks. Henryk Drożdż - senior
    IX TYDZIEŃ 2015
    Poniedziałek 23 lutego

    ul. Calineczki 2-6

    (nr 1 do 40)

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 105

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 105

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 111

    - od godz. 18.00

    Wtorek 24 lutego

    ul. Calineczki 2-6

    (nr 41 do 82)

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 113, 113 A

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 107

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 103

    - od godz. 18.00

    Środa 25 lutego

    ul. Calineczki 2-6 A

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 113 B, 113 D

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 113 E i 113 F

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego 113 C

    - od godz. 18.00

    Czwartek 26 lutego

    ul. Calineczki 2-6 B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4A

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4A

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4A

    - od godz. 18.00

    Piątek 27 lutego

    ul. Calineczki 2-6 C

    (nr 1 do 40)

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 4B

    - od godz. 18.00

    Sobota 28 lutego

    ul. Calineczki 2-6 C

    (nr 41 do 86)

    - od godz. 10.00

    Zakończenie Kolędy  2015
    VIII TYDZIEŃ
    Poniedziałek 16 lutego

    ul. Różana 7 i 9

    - od godz. 18.00

    ul. Wybickiego 26/28

    - od godz. 18.00

    ul. Wybickiego - segmenty

    ul.Wybickiego 18

    - od godz. 18.00

    ul. Wybickiego 7

    - od godz. 18.00

    Wtorek 17 lutego

    ul. Kościelna 15

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 22

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 23

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 25

    - od godz. 18.00

    Środa Popielec
    18 lutego

     

     


    Czwartek 19 lutego

    ul. Powstańców 2

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 29

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 31

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 41

    - od godz. 18.00

    Piątek 20 lutego

    ul. Powstańców 15 B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 15

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 15C

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 15 A

    - od godz. 18.00

    Sobota 21 lutego

    ul. Powstańców 15 B

    - dokończenie

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 15 D


    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 15 E


    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 15 A

    - dokończenie

    - od godz. 10.00

    VII TYDZIEŃ
    Poniedziałek 9 lutego

    ul. Powstańców 38 B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26A

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26F kl. I

    - od godz. 18.00

    Wtorek 10 lutego

    ul. Powstańców 38 C

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26 B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26 C

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26 kl. II

    - od godz. 18.00

    Środa 11 lutego

    ul. Powstańców 36 D

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26 D

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 26 E

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 8

    - od godz. 18.00

    Czwartek 12 lutego

    ul. Różana 3

    - od godz. 18.00

    ul.  Kopernika 24

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 26

    - od godz. 18.00

    ul. Kopernika 26A

    - od godz. 18.00

    Piątek 13 lutego

    ul. Różana 5

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 126

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 126 A

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 126 B

    - od godz. 18.00

    Sobota 14 lutego

    ul. Wybickiego 10

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 2 A

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 2 A

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 2 B

    - od godz. 10.00

    VI TYDZIEŃ
    Poniedziałek 2 lutego

    ul. Powstańców 38

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 38 A

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców i Podleśna - segmenty

    - od godz. 18.00

    ul. Dzika 48

    - od godz. 18.00

    Wtorek 3 lutego

    ul. Dzika 41

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 24 kamieniczki

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 24 kamieniczki

    - od godz. 18.00

    ul. Dzika 52

    - od godz. 18.00

    Środa 4 lutego

    ul. Dzika 41

    ul. Dzika 41A

    - od godz. 18.00

    ul. Świerkowa 10


    - od godz. 18.00

    ul. Świerkowa 1

    ul. Świerkowa 7

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 89 segmenty

    ul. Szwoleżerów 87C - blok

    - od godz. 18.00

    Czwartek 5 lutego

    ul. Dzika 41 A

    (dokończenie)

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 11

    I klatka

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 11

    II klatka

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 13

    od nr 115

    - od godz. 18.00

    Piątek 6 lutego

    ul. Szwoleżerów 85


    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 15

    I klatka

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 15

    II klatka

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka 13

    od nr 515

    - od godz. 18.00

    Sobota 7 lutego

    ul. Reymonta 29

    - od godz. 10.00

    ul. Reymonta 29 A

    - od godz. 10.00

    ul. Reymonta 29 B

    - od godz. 10.00

    ul. Reymonta 29 C

    - od godz. 10.00

    V TYDZIEŃ
    Poniedziałek 26 stycznia

    ul. Mazowiecka 9 i 11

    - od godz. 18.00

    ul.

    - od godz. 18.00

    ul. Andersena 18 D, F, G

    - od godz. 18.00

    ul. Andersena 18 B, C, E

    - od godz. 18.00
    Wtorek 27 stycznia

    ul. Kopernika 38

    (I połowa)

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 130

    (II połowa lokali)

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 130

    (do połowy lokali)

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 130

    (segmenty)

    - od godz. 18.00
    Środa 28 stycznia

    ul. Szwoleżerów 128

    (II połowa lokali)

    - od godz. 18.00

    ul.


    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 128

    (do połowy lokali)

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 128

    (segmenty)

    - od godz. 18.00
    Czwartek 29 stycznia

    ul. Kopernika 38 (dokończenie)

    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 72

    - od godz. 18.00

    ul. Andersena 18 H

    - od godz. 18.00

    ul. Krucza 21

    - od godz. 18.00
    Piątek 30 stycznia

    ul. Kopernika 38 A

    (I połowa)

    - od godz. 18.00

    ul. Gajowa 8


    - od godz. 18.00

    ul. Szwoleżerów 131

    ul. Gajowa 8 A

    - od godz. 18.00

    ul. Kaszubska 12


    - od godz. 18.00
    Sobota 31 stycznia
    ul. Kopernika 38 A (dokończenie)

    - od godz. 10.00

    ul. Szwoleżerów 81

    - od godz. 10.00

    ul. Szwoleżerów 91

    - od godz. 10.00

    ul. Szwoleżerów 66 A-H

    - od godz. 10.00

    IV TYDZIEŃ
    Poniedziałek 19 stycznia

    ul. Powstańców 62

    Galeria

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców- domki

    - od godz 15.00

    ul. Powstańców 68 C

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 62

    piętra II i III oraz lokal 511

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 62

    parter i I piętro (lok 125-251)

    - od godz. 18.00

    Wtorek 20 stycznia

    ul. Powstańców 62A

    lokale 501-626 oraz lokal 701

    - od godz. 18.00

    ul. Herberta i Chełmońskiego

    oraz ul. Baczyńskiego

    - od godz. 16.00

    ul. Powstańców 62 A

    lokale 101-226

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 62 A

    lokale 301-426

    - od godz. 18.00

    Środa 21 stycznia

    ul. Powstańców 62A

    lokale 527-651 oraz lokal 711

    - od godz. 18.00

    ul. Podleśna, ul. Malczewskiego,

    ul. Złota i Mazowiecka -domki

    -od godz. 16.00

    ul. Powstańców 62 A

    lokale 327-451

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 62 A

    lokale 125-251

    - od godz. 18.00

    Czwartek 22 stycznia

    ul. Malczewskiego 13

    - od godz. 18.00

    ul. Baśniowa,  ul. Krasickiego

    - domki

    - od godz. 16.00

    ul. Powstańców 62 A

    Galeria

    - od godz. 18.00

    ul. Malczewskiego 16

    - od godz. 18.00

    Piątek 23 stycznia

    ul. Powstańców 25 D, E, G

    ul. Powstańców 56 (róg Malczewskiego)

    - od godz. 18.00

    ul. Podleśna 5

    - od godz. 18.00

    ul. Podleśna 8/10 i 12/14

    - od godz. 18.00

    ul. Podleśna 12/14

    - od godz. 18.00

    Sobota 24 stycznia

    ul. Krasickiego 14

    - od godz. 10.00

    ul. Gen. Maczka 1

    - od godz. 10.00

    ul. Gen. Maczka 1A

    - od godz. 10.00

    ul. Gen. Maczka 3

    - od godz. 10.00

    III TYDZIEŃ
    Poniedziałek 12 stycznia

    ul. Powstańców 47 D

    - od godz. 18.00

    ul. Bratnia, ul. Kwiatowa

    i segmenty przy ul. Bratniej

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców  45

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 45 A

    - od godz. 18.00

    Wtorek 13 stycznia

    ul. Andersena 44 A

    - od godz. 18.00

    ul. Andersena i ul. Kaszubska - domki

    - od godz. 16.00

    ul. Andersena 44

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 45 B

    - od godz. 18.00

    Środa 14 stycznia

    ul. Gajowa 42

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 33 (od nr 100-50)

    - od godz. 18.00

    ul. Piłsudskiego i Miła - domki

    oraz ul. Wronia 11

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców 33

    (od nr 1-50)

    - od godz. 18.00

    Czwartek 15 stycznia

    ul. Powstańców 60 ( piętro II i III )

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 60

    ( piętro IV i V )

    - od godz. 18.00

    ul. Reymonta

    (domy jednorodzinne)

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców 60

    (parter i I piętro )

    - od godz. 18.00

    Piątek 16 stycznia

    ul. Powstańców 60 A ( piętro II i III )

    - od godz. 18.00

    ul. Kosynierów ul. Gen. Maczka

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców 60 A ( piętro IV i V)

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 60 A

    (parter i I piętro )

    - od godz. 18.00

    Sobota 17 stycznia

    ul. Powstańców 60 i 60 A  (piętra VI )

    - od godz. 10.00

    Warszawa Kawęczyn

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 62

    ( piętro II i III) nr od 301 do 426 i 501

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 62

    (parter i I piętro) nr od 101 do 226

    - od godz. 10.00

    II TYDZIEŃ
    Poniedziałek 5 stycznia

    ul. Stefczyka ul. Różana (domki)

    - od godz. 15.30

    ul. Dzika (domki jednorodzinne)

    - od godz. 15.30

    ul. Kopernika (domki jednorodzinne)

    - od godz. 15.30

    ul. Tulipanowa (domki jednorodzinne)

    - od godz. 15.30

    Wtorek 6 stycznia
    UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

     

     

    Środa 7 stycznia

    ul. Powstańców 47

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 64 C

    - od godz. 18.00

    ul. Wronia ul. Krucza

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców 64 C

    - od godz. 18.00

    Czwartek 8 stycznia

    ul. Powstańców 47 A

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 64 B

    - od godz. 18.00

    ul. Kościuszki

    domki i segmenty

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 64 B

    - od godz. 18.00

    Piątek 9 stycznia

    ul. Powstańców 47 B

    - od godz. 18.00

    ul. Powstańców 64 A

    - od godz. 18.00

    ul. Zieleniecka

    i blok od ul. Szwoleżerów

    - od godz. 15.30

    ul. Powstańców 64 A

    - od godz. 18.00

    Sobota 10 stycznia

    ul. Powstańców 47 C

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 64

    - od godz. 10.00

    ul. Jasna, Pułaskiego i Gajowa

    - od godz. 10.00

    ul. Powstańców 64

    - od godz. 10.00

    I TYDZIEŃ
    Sobota 3 stycznia

    ul. Kościuszki

    (domki jednorodzinne)

    - od godz. 10.00

    ul. Szwoleżerów

    (numery parzyste)

    - od godz. 10.00

    ul. Szwoleżerów (numery nieparzyste)

    ul. Świerkowa i Jaśminowa

    - od godz. 10.00

    ul. Akacjowa

    ul. Jagiellońska

    - od godz. 10.00

    Rodzina, która nie może przyjąć księdza w podanym terminie, może umówić się indywidualnie na odwiedziny w innym terminie. indywidualne wizyty wg. zgłoszeń

     
    PDF Drukuj Email

    Przygotowanie do bierzmowania  2014/2015 rok

    Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w naszej Parafii odbywa się w grupach. Obowiązek zgłoszenia młodzieży (nie wcześniej niż III klasa gimnazjum) do bierzmowania spoczywa na rodzicach. Po zgłoszeniu i rozmowie kwalifikacyjnej młodzież zostaje włączona do grona kandydatów i przypisana do grupy, w której będzie się przygotowywać.

    Spotkania w grupach odbywają się raz w miesiącu w niedzielę o godz. 20.00. Ponadto kandydaci uczestniczą we wspólnych spotkaniach liturgicznych, tzw. celebracjach (według osobnego porządku).

    Terminy spotkań w grupach:

    - Kandydaci kontynuujący przygotowanie z 20013r. - w I niedziele miesiąca (Bierzmowanie w 2015 roku):

    7 IX; 5 X; 2 XI; 7 XII;    2014r.

    4 I; 1 II; 1 III; 29 III (! Wyjątek z powodu Świąt); 3 V; 7 VI    2015r.

    - Kandydaci rozpoczynający przygotowanie w 2014r. - w II niedziele miesiąca (Bierzmowanie w 2016 roku):

    14 IX; 19 X(! Wyjątek z powodu Dnia Pap.); 9 XI; 14 XII    2014r.

    11 I; 8 II; 8 III; 12 IV; 10 V; 14 VI    2015r.

    ... 2016r.

    Kandydaci powinni swoją postawą i zaangażowaniem dawać świadectwo wiary:

    • udział we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane
    • udział w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych
    • comiesięczna spowiedź
    • udział w dodatkowych nabożeństwach (zapoznanie się z życiem liturgicznym Kościoła)
    • zaangażowanie na rzecz Parafii (trzykrotnie w ciągu roku)
    • przykładny udział w lekcjach religii w swojej szkole (opinia katechety)
    • znajomość i praktyka modlitwy pacierzowej
    • kultura osobista i dobre zachowanie

     

    Przygotowanie do bierzmowaniu dla osób dorosłych odbywa się w systemie indywidualnym.

    Wszelkie pytania w sprawie przygotowania do bierzmowania należy kierować do

    księdza Rafała Golińskiego, tel. kontaktowy 696 141 815

     

    Ewangelia na dziś

    Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
    • Piątek 2015-02-27, 1. tydz. Wielkiego Postu
      Mt 5,20-26

      Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i ofiaruj dar swój. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz».

    Transmisja Mszy Świętej

    By obejrzeć aktualną transmisję proszę wybrać LIVE

    Opcja pojawi się w trakcie transmiscji w prawym górnym rogu

    By włączyć polski komentarz, należy na playerze wideo rozwinąć listę,

    która znajduje się w prawym dolnym rogu i wybrać opcję audio_pol.

    Pnij sie W Gre